KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

18 Czerwiec , 2013

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy" zagra dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddziału w Tarnowie

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy" zagra dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddziału w Tarnowie - już 24 czerwca 2013 r. o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Zespół zaprasza na wakacyjną podróż, ilustrowaną muzyką i tańcem z różnorodnych regionów Polski. Będą to: zielona puszcza kurpiowska, krakowski rynek, góry Beskidu Śląskiego i Sądecczyzny, zabawy na śląskim podwórku, Lublin i Rzeszów. Na scenie wystąpi ponad 100 tancerzy, z wszystkich grup wiekowych z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Koncert charytatywny „Kapele Serc" zakończy sezon artystyczny 2012/2013. Jesienią Świerczkowiacy obchodzić będą jubileusz 50 lecia istnienia. Jest to wyjątkowe zdarzenie i specjalny czas w historii zespołu. Obecnie w Świerczkowiakach pracuje rekordowa ilość osób - 140 tancerzy, śpiewaków, muzyków. Zespół jest jednym z najstarszych w Polsce. Nieprzerwanie reprezentuje Małopolskę i Polskę na festiwalach kraju i zagranicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Świerczkowiacy posiadają w repertuarze kilkanaście artystycznie opracowanych suit z wielu regionów a specjalizują się w folklorze małopolskim: krakowskim, sądeckim, spiskim, tańcach narodowych.

Po raz czwarty Świerczkowiacy zagrają dla chorych na stwardnienie rozsiane. Zespół wraz z Radiem RDN Małopolska był inicjatorem powołania w Tarnowie oddziału PTSR.


Patronat: Radio RDN Małopolska
Partnerem Strategicznym koncertu jest GRUPA AZOTY

Biletem wstępu będzie wpłata do skarbonki stowarzyszenia.

Centrum Sztuki Mościce
24 czerwca 2013 r. godz. 18.00 Duża Scena
Informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
www.csm.tarnow.pl

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies