Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego
Słowo od PTSR:
Ukazała się nowa publikacja o stwardnieniu rozsianym "Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego", wydana przez Wydawnictwa Medyczne Termedia. Książka ta jest zebraniem i uporządkowaniem wiedzy, badań dotyczących psychologicznego funkcjonowania osób chorujących na SM. W poszczególnych rozdziałach znaleźć można:
- informacje o psychologicznych problemach osób z SM (w trakcie stawiania diagnozy, w następstwie rozwoju choroby, w relacjach z najbliższymi)
- podpowiedzi, w jaki sposób przekazywać informacje o chorobie,
- dane na temat powiązania SM z zaburzeniami afektywnymi (szczególnie depresją),
- sugestie dotyczące diagnozy i terapii w przypadku zaburzeń zwieraczy, problemów seksualnych w przebiegu SM,
- wskazówki w udzielaniu pomocy psychologicznej chorym i ich rodzinom.
Książka może okazać się szczególnie przydatna lekarzom (neurologom, psychiatrom, lekarzom rodzinnym), psychologom, psychoterapeutom oraz studentom studiów psychologicznych, medycznych i kierunków pokrewnych.
Słowo od Wydawcy:
Niniejsza monografia to pierwsza w polskim piśmiennictwie pozycja tak szeroko opisująca problemy psychologiczne będące następstwem zachorowania na stwardnienie rozsiane. Przedstawiono w niej poglądy neurologów, psychiatrów i psychologów. Skierowana jest przede wszystkim do lekarzy powyższych specjalności, ale także lekarzy rodzinnych, często na co dzień i przez wiele lat opiekujących się chorymi na stwardnienie rozsiane. Autorzy są przekonani, że wiele zawartych w książce treści przyczyni się do lepszej współpracy lekarzy i chorych na SM.