KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

25 Czerwiec , 2014

Warsztaty manualne dla chorych i ich rodzin, 9 – 15 czerwca 2014

Radomski oddział PTSR w ramach realizowanego projektu dofinansowanego przez Bank Zachodni WBK zorganizował 6-dniowe warsztaty w Turnie. Było 20 uczestników, osoby chore wraz z opiekunami. Przez wszystkie dni  pobytu prowadzone były zajęcia w formie warsztatów terapii zajęciowej, na które wszyscy uczestnicy ochoczo przychodzili, wykonując przeróżne rzeczy: zdobienie jajek cekinami, malowanie jajek farbami marmurkowymi, wykonywanie ozdób techniką kulingu, wykonywanie biżuterii ze skóry. Zaraz po śniadaniu wszyscy schodzili do sali tzw. myśliwskiej aby zająć się wyznaczonymi na dany dzień zadaniami.

Zajęcia miały na celu usprawnienie rąk, udowodnienie chorym, że potrafią tworzyć piękne rzeczy. Ponadto wspólne spędzanie kilku godzin dziennie to wspaniała integracja oraz pokazanie alternatywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Determinacja chorych aby równo wpinać cekiny, skleić kułeczka techniką kulingową, aby wykonać przedmioty tak żeby się wszystkim uczestnikom podobało, była ogromna. Ponadto świadomość, że te wszystkie rzeczy wykonywane przez uczestników będą stanowiły prezenty sprzedawane w ramach zbiórki publicznej w trakcie tegorocznego koncertu dodawały emocji, powagi i niesamowitego skupienia. Większość uczestników była zaskoczona faktem, że potrafią sami zrobić takie piękne rzeczy, mimo niesprawności rąk.

Taka forma  spędzania wolnego czasu bardzo spodobała się uczestnikom.

Na zakończenie warsztatów odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i kaszanki oraz nagrody dla tych, którzy wykonali największa liczbę jajek oraz mieli największy wkład w wykonanie obrazów ze skóry.

Po tych wszystkich emocjach wspólnie usiedliśmy przy kawie, herbacie i ciasteczkach, długo dyskutując o różnorodnych możliwościach spędzania wolnego czasu i ogromnym zadowoleniu, jakie daje wykonanie przez siebie różnych przedmiotów, patrząc na płynącą przed nami Pilicę.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies