KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

08 Lipiec , 2014

PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

W dniach 3-6  lipca br. w Międzyzdrojach  odbył się kolejny Festiwal Gwiazd.

PTSR był obecny na Festiwalu dzięki współpracy z  Fundacją Urszuli Jaworskiej, agencją Telescope i  On Board Public Relations.  Wspólnie prowadziliśmy  stoisko informacyjne z symulacją  „Mam SM” zapraszając do udziału w symulacji pokazującej, z jakimi objawami muszą radzić sobie osoby chore na stwardnienie rozsiane.  Rozdawaliśmy także materiały informacyjne jak ulotki, foldery, SMEkspress.

Celem akcji było przedstawienie odwiedzającym,  problemów z jakimi borykają się osoby chore na stwardnienie rozsiane. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, symulację najchętniej wykonywała młodzież.  

Podczas festiwalu odbyło się  spotkanie z Poezją „SM-walcz o siebie”.  W tym bloku, uczestniczyliśmy w wernisażu prac Maliny Wieczorek /osoby chorej na SM/ oraz czytaniu wierszy przez aktorów

i dyskusji na temat SM. Wiersze stanowiące ilustracje dla poruszanych wątków czytali: Justyna Sieńczyłło, Ewa Wencel , Piotr Zelt i Grzegorz Wons a spotkanie poprowadziła Marzanna Graff.  

Z ramienia PTSR wypowiadały się  Helena i Monika Kładko oraz Scholastyka Śniegowska. Zostały także omówione kampanie społeczne SM- Walcz o Siebie i SyMfonia serc.

Cieszymy się, że temat stwardnienia rozsianego został poruszony na tak dużej i ważnej imprezie, była to szansa  dotarcia do dużej grupy odbiorców i dobrze ją wykorzystaliśmy. Sam fakt, zainteresowania tym problemem znaczy też, że jest on dla społeczeństwa ważny a wiedza o SM jest ciągle mała. 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies