KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

12 Sierpień , 2014

Skuter dla seniora

Sierpniowe słońce uśmiechnęło się do pani Bożeny wyjątkowo szeroko w przeddzień jej urodzin. Pani Bożena od wielu lat cierpi na  stwardnienie rozsiane. Tego słonecznego  popołudnia zajechał pod blok pan Tomasz – prezes niedawno powołanej do życia Fundacji Wojewódzki Pomost Mobilności i osobiście wręczył pani Bożenie klucz do nowego życia. Innymi słowy: kluczyki do skutera inwalidzkiego.

Pomimo że Fundacja powstała zaledwie kilka miesięcy temu, kwestuje już w marketach prawie całej Polski. Dzięki zebranym środkom uruchomiła program „Pomagamy staruszkom stanąć na nogi”. Skupuje używane skutery, remontuje i ofiarowuje nieodpłatnie potrzebującym seniorom. Pani Bożena nie jest pierwszą obdarowaną. Nie jest też ostatnią, bowiem już kolejne cztery starsze osoby chore na SM otrzymają podobne skuterki w przyszłym tygodniu. A pan Tomasz zapowiada już zakup następnych.

Uśmiech pani Bożeny był tego dnia chyba bardziej promienny niż słońce, które towarzyszyło nam w tej pięknej chwili obdarowania. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać  ją na gdyńskich chodnikach, uśmiechniętą i samodzielną.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies