KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Październik , 2014

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego laureatem nagrody Viventi Caritate

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział w Radomiu w osobach Eleonory Rosmańskiej i Heleny Kładko, zostało laureatem nagrody za rok 2014 Viventi Caritate-Żyjącemu Miłością. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 18 października w radomskiej katedrze, którą poprzedziła msza św., w 13 rocznicę tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka, któremu dedykowana jest nagroda.

Mszy św. przewodniczył  Biskup Diecezji Radomskiej JE ks. bp Henryk Tomasik prosząc dla zmarłego biskupa J.Chrapka o dar nieba.

Po liturgii statuetkę i dyplom odebrały Eleonora Rosmańska i Helena Kładko. - Ta nagroda jest największym uznaniem za naszą pracę, jaką prowadzimy w regionie na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane. Wielką radość daje dawanie innym cząstki siebie. To pozwala żyć i pracować - mówiły laureatki tuż po otrzymaniu nagrody.

Zwycięzcę wybiera kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka pod przewodnictwem ordynariusza diecezji radomskiej bp. Henryka Tomasika. Zbigniew Miazga, jeden z inicjatorów nagrody przypomniał, że na posiedzeniu kapituły z wnioskiem o ustanowienie nagrody ówczesny ordynariusz radomski dziś abp Zygmunt Zimowski mówił, że ma ona utrwalić pamięć o bp. Janie i dziełach, które zapoczątkował. - Ma być zatrzymaniem się nad Bożą miłością, która potrzebuje ludzkich rąk - powiedział Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka, który działa przy Caritas Diecezji Radomskiej.

Kapituła w ciągu minionych lat przyznała także nagrody specjalne Viventi Caritate. Otrzymali je między innymi papież Benedykt XVI oraz Robotnicy Radomskiego Czerwca, represjonowani po proteście z czerwca 1976 r.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies