KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Listopad , 2014

„When i walk” i „Kładko Family” na festiwalu WATCH DOCS

Z dumą informujemy, że na tegorocznym festiwalu filmów dokumentalnych WATCH DOCS, prezentowane są dwa filmy poruszające tematykę stwardnienia rozsianego. Jest to jeden z największych na świecie festiwali filmowych, poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów. WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami. Organizatorami festiwalu są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Społeczny Instytut Filmowy. WATCH DOCS to przedsięwzięcie wspierane przez najważniejszych polskich i europejskich mecenasów sztuki filmowej i kultury praw człowieka. Festiwal niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem u publiczności, tym większą radość sprawia nam fakt, że będą na nim obecne aż dwa obrazy traktujące o SM. Pierwszym z filmów jest obraz „When i Walk – Na własnych nogach”, filmowy pamiętnik Jasona DaSilvy, chorego na stwardnienie rozsiane reżysera, który, jak na dokumentalistę przystało, rejestruje swoje codzienne zmagania z odbierającą mu samodzielność chorobą. Drugim filmem jest „Kładko Family”, nakręcony w ramach projektu Under Pressure zorganizowanego przez Europejską Platformę Stwardnienia Rozsianego (EMSP). Autorem 7-minutowego filmu hiszpańskiego fotograf – Carlos Spottorno – zwycięzca World Press Photo 2002.  Specjalnie na potrzeby festiwalu została przygotowana do niego audiodeksrypcja, co powala obejrzeć film osobom niewidomym i niedowidzącym, a to z kolei poszerza krąg odbiorów.

Przez cały rok Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego organizowało pokazy obydwu filmów w oddziałach w całej Polsce, połączone z dyskusją o sytuacji chorych.  Fakt, że zostaliśmy zaproszeni na festiwal WATCH DOCS jest niezwykle nobilitujący.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies