KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

19 Grudzień , 2014

XXII Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz ludzi chorych na stwardnienie rozsiane.

18 grudnia 2014 miał miejsce  XXII Nadzwyczajny Koncert muzyki poważnej pod nazwą  „SyMfonia serc ….poetycko”. Koncert odbył się  w zaprzyjaźnionej Sali Koncertowej PR w Studio S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Koncertowali laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych oraz orkiestra symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego1.

W tradycję działalności Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz ZPSM wpisane jest wspólne organizowanie koncertów charytatywnych na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane. Koncerty są bardzo ważnym, wydarzeniem artystycznym, łączącym celekulturalne i dydaktyczne, poruszające serca osób młodych i starszych. Pod batutą Marty Kluczyńskiej, zostały wykonane dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Georga Bizeta i Stanisława Moniuszki i innych artystów.

Ze względu na wagę przedsięwzięcia, Patronat Honorowy nad koncertem przyjęła I Dama RP Anna Komorowska.

Ten wyjątkowy, nostalgiczny wieczór, charytatywnie, w sposób niepowtarzalny, poprowadził Paweł Bukrewicz. Z właściwym dla siebie kunsztem przeczytał cztery wiersze laureatów tegorocznego konkursu prowadzonego przez PTSR. Wiersze te doskonale wkomponowały się w koncert dedykowany ludziom chorym na stwardnienie rozsiane. Podawał także informacje o sfinansowaniu przez firmę Biogen tego projektu.

Jak każdego roku, uczestnicy koncertu mieli możliwość losowania ozdób choinkowych, które zostały wykonane przez dzieci, uczniów Szkoły. Wszyscy także otrzymali materiały informacyjne o PTSR i SM.                     

Wszystkie działania ze strony Szkoły związane zarówno z przygotowaniem koncertu jak i wykonaniem ozdób choinkowych były bez kosztowe dla projektu.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies