KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

08 Styczeń , 2015

Warsztaty dla Młodych-odsłona druga

Po pierwszych Warsztatach dla Liderów, skierowanych do osób młodych z SM, udało się zorganizować kolejne. Spotkanie odbyło się w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, co jednak nie przeszkodziło w uczestnictwie osobom z innych części Polski. Warsztaty i tym razem były dwudniowe.

W sobotę (6.12) rano część osób brała udział w szkoleniu medialnym. Grupę uczestników stanowili ci, którzy pod koniec poprzednich warsztatów uznali, że widzą się w roli ewentualnych liderów.

Po obiedzie już wszyscy bez wyjątku uczestniczyli w wykładzie dr Wojciecha Wichy z Instytuty Psychiatrii i Neurologii na temat standardów leczenia SM. Pan doktor mówił o przebiegu choroby, dostępnym i refundowanym leczeniu, jak również o terapiach w fazie badań. Został zasypany gradem pytań, na które cierpliwie i przystępnie odpowiadał.

A po krótkiej przerwie miała miejsce kolejna ciekawa prezentacja w wykonaniu panów Cezarego Pruszko i Michał Jachimowicza z firmy MAHTA: „Regulacje systemowe- zasady i sposoby refundacji leków w Polsce”. Panowie tłumaczyli, jak wygląda proces dopuszczania leków na rynek i finansowania w systemie ochrony zdrowia.

Tematykę warsztatów zasugerowali sami uczestnicy w ankiecie przeprowadzonej po naszym pierwszym spotkaniu w październiku. Intensywny dzień pierwszy zakończyliśmy kolacją.

Niedziela (7.12) została poświęcona tematyce miękkiej, a konkretnie szkoleniu naszych umiejętności pracy w grupie. Zaczęło się niewinnie: Jak funkcjonuje grupa zadaniowa na podstawie… grupowej produkcji kartek świątecznych. Formalne i nieformalne struktury, normy i cele grupowe, role i motywowanie. Jak efektywnie współpracować w zespole, konstruktywnie rywalizować i  jak rozwiązywać problemy wynikające ze współpracy. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zbudować silną i niezłomną grupę młodych z SM :)

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies