KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

27 Marzec , 2015

Debata w Gdańsku

Zgodnie z zapowiedzią kilka słów na temat debaty (24.03.2015) na temat dostępności leczenia SM w województwie pomorskim:

W spotkaniu licznie wzięli udział przedstawiciele świata lekarskiego, NFZ, polityki, władz miejskich i oczywiście my – pacjenci. Dane dotyczące map dostępu do leczenia SM w Polsce nikogo nie zdziwiły. Od lat bowiem wiadomo, że nasze województwo mocno odbiega od średniej krajowej, oczywiście w tym negatywnym sensie. Młodzi SM-owcy ratują swoje zdrowie, decydując się na leczenie w innych województwach, np. w Wielkopolsce. Byłby może w tym jakiś sens, gdyby nie fakt, iż Pomorski NFZ i tak za leczenie pacjenta w innym województwie musi zapłacić!!! Co najmniej ze zdziwieniem pochylamy się nad tym polskim absurdem, który zmusza co bardziej zdesperowanych do tej „turystyki lekowej”.

Ale kropla drąży skałę. Sprawa jak co roku została nagłośniona, a pewne rachityczne światełko w tunelu pojawiło się w postaci deklaracji rozmów.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies