KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

28 Maj , 2015

Światowy dzień SM 2015 - podsumowanie

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja  z okazji Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Spotkanie otworzyła prof. Irena Lipowicz wskazując, że w Polsce wciąż mamy do czynienia z ogromną nieświadomością społeczną na temat tej choroby.

W dyskusji dotyczącej leczenia stwardnienia rozsianego wzięli udział m.in. prof. Krzysztof Selmaj, dr Lidia Darda - Ledzion, dr Mariola Kosowicz, prof. Dominika Maison oraz osoby cierpiące na SM, media, zaproszeni goście.
Konferencja została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundację Urszuli Jaworskiej, Fundację Neuropozytywni oraz inicjatorów kampanii „SM-Walcz o Siebie”.

Podczas spotkania zaprezentowano także IV odsłonę kampanii „SM-Walcz o siebie” zrealizowaną przez agencję Telescope. Działania ATL potrwają do końca czerwca, działania BTL, PR i w internecie mają charakter całoroczny. Emitowana będzie także w telewizji, kinie, prasie, radio, internecie, na citylightach, autobusach i w metrze. Kampanie poprzedziły badania wykonane przez dom Badawczy Maison, z którego wynika, że praca dla osób chorych jest ważnym elementem tożsamości. Chory nie jest tylko chorym, jest nauczycielem, hydraulikiem, księgowym. Praca stanowi oręż w walce z chorobą a aktywność w tym zawodowa, przedłuża okres sprawności.

Kampania ta realizowana jest w partnerstwie podmiotów organizujących konferencję. W kampanii jak co roku występują osoby chorujące na SM.

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego to święto ustanowione przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (MSIF) a celebrowane przez krajowe towarzystwa zrzeszające chorych na SM i ich bliskich. Z tej okazji na sześciu kontynentach przygotowywane są różne wydarzenia – spotkania, konferencje, happeningi, których celem jest budowanie powszechnej wiedzy na temat SM i walki o prawa chorych. Hasło tegorocznego Światowego Dnia SM to „Razem możemy więcej”.

 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies