KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

13 Lipiec , 2015

70 dodatkowych miejsc na leczenie SM w pomorskim!

Twardziele Trójmiasto pragną z radością podzielić się dobrymi wiadomościami, które są owocem marcowej debaty w Gdańsku na temat likwidacji barier w dostępie do leczenia SM w kontekście map zdrowotnych organizowanej przez Konsultanta wojewódzkiego ds. neurologii prof. Jarosława Sławka, Radę Główną PTSR oraz Oddział Pomorski PTSR.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów debaty, a także przedstawiciela sejmowej komisji zdrowia posła PO Jana Kulasa oraz woli dialogu ze strony Pomorskiego Oddziału NFZ, co kwartał grono ekspertów spotyka się, aby wypracować rozwiązanie trudnej sytuacji pacjentów chorych na SM w  województwie pomorskim.

Twardziele biorą czynny udział w kwartalnych rozmowach, w których reprezentują stronę pacjentów.

W trakcie spotkania 2 lipca b.r. dyrektor pomorskiego OW NFZ Małgorzata Paszkowicz przekazała decyzję w sprawie zwiększenia środków na leczenie pacjentów z SM jeszcze w 2015 roku.

Dodatkowe środki zostały przeznaczone na sfinansowania terapii dla 70 najbardziej potrzebujących osób oczekujących w na leczenie! Do września b.r. wszyscy pacjenci z tej grupy otrzymają leki
tzw. I rzutu w wybranych szpitalach w województwie pomorskim.

Deklaracje dyrektor Paszkowicz uwzględniają również plan stopniowego likwidowania kolejki pacjentów stabilnych od 2016 roku. Twardziele są pełni nadziei, że kolejne spotkania grupy ekspertów przyniosą długofalowe efekty i odmienią życie chorych na terenie naszego województwa.

Takie rezultaty są efektem współpracy wielu stron: środowiska lekarskiego, urzędników NFZ, polityków, Rady Główniej PTSR,  lokalnego oddziału PTSR oraz pacjentów. Są również realnym dowodem tego, że dialog i prawdziwa chęć rozwiązania problemu są w stanie pokonać wszelkie przeszkody, które przez lata wydawały się niemożliwe to obejścia.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies