KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

28 Wrzesień , 2015

Symfonia Serc organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu

W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Symfonia Serc’’ w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu w dniu 24 września 2015 roku,już po raz siódmy, odbył się koncert charytatywny pod patronatem Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego oraz biskupa Diecezji Radomskiej JE Henryka Tomasika.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz Radomia i parlamentarzyści.

Koncert poprowadził po raz piaty w Radomiu Tomasz Kammel, który z rąk wiceprezydent Anny Białkowskiej, otrzymał odznaczenie prezydenta miasta Radomia, za działalność charytatywną na rzecz chorych na SM. W koncercie wystąpili tenorzy światowej sławy: Dariusz Stachura i Tadeusz Szlenkier, przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej z Radomskiej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Przemysława Zycha. Tenorzy zostali przyjęci bardzo ciepło przez publiczność, kilkakrotnie owacjami na stojąco.

W trakcie koncertu przeprowadzono aukcję, z której dochód to 7350 zł, które zasilą konto naszego oddziału.

W trakcie 20 minutowej przerwy uczestnicy koncertu zostali poczęstowani krówkami esemówkami, napojami, ciasteczkami itp. Przed koncertem odbyła się sprzedaż torebek niespodzianek z drobnymi gadżetami ofiarowanymi przez: rodziny chorych i przyjaciół stowarzyszenia oraz wykonane przez chorych przedmioty na warsztatach manualnych. Ze sprzedaży torebek uzyskano kwotę 5000 zł.

Po występie tenorów przedstawiciel PCK oddział w Radomiu przekazał dla chorych z naszego oddziału pięć rowerów trójkołowych od fundacji Od nas dla Was.

Łącznie przychód ze sprzedaży cegiełek i torebek niespodzianek oraz aukcji wyniósł 25 000  zł.

Pieniądze zebrane w trakcie koncertu w całości przeznaczone zostaną na rehabilitację społeczną i ruchową  osób ze stwardnieniem rozsianym.

 

Opracowała: mgr Eleonora Rosmańska

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies