KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

06 Październik , 2015

Dzień na Grodzisku w Sopocie (4 października 2015)

I znów spędziliśmy przesympatycznie kolejną niedzielę. A to za sprawą pani doktor archeolog Aleksandry Pudlo, pracownika Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, które jest mam już również dobrze znane.Tym razem nasza pani Ola towarzyszyła nam w filii tego muzeum, w Sopocie przy ulicy Hallera. Dzięki przychylności kierownika obiektu, pana Krzysztofa Godon oraz dzięki sympatycznym pracownikom tego uroczego miejsca mogliśmy spędzić czas we wczesnośredniowiecznej osadzie! Pan Hubert opowiedział nam sporo o ówczesnej broni i zbroi, a także o życiu codziennym naszych praprzodków.Mogliśmy postrzelać z łuku i uczestniczyć w warsztatach garncarskich, a nawet pogłaskać kozy. Upiekliśmy sobie kiełbaski przy ognisku, wypiliśmy kawkę, pośmialiśmy się.

Na koniec, aby prawdzie uczynić zadość, kilka słów sprostowania. Otóż tak naprawdę naszym przewodnikiem po skansenie i wiernym towarzyszem biesiady był... najprawdziwszy Kot Józek! Chcemy wierzyć, że był z nami (nie – zwabiony zapachem kiełbasek), lecz tylko z czystej sympatii.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies