KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Kwiecień , 2010

MOTOSERCE 2010- Sukces w cieniu tragedii.

10 kwietnia 2010 roku odbyła się druga edycja ogólnopolskiej zbiórki krwi pod nazwą MOTOSERCE, organizowana przez kluby motocyklowe zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównym partnerem był Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Z uwagi na tragedię, która wydarzyła się tego dnia rano, odwołane zostały koncerty, ale zbiórki krwi odbywały się w większości miast planowo. Krew to przecież bezcenny dar życia.

Do Akcji włączyło się 85 klubów i 68 miast.


Płock 10.IV.2010


Włocławek

Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej w 10 miastach MOTOSERCE zostało odwołane. (miasta te będą organizować Akcję w innych terminach, znamy termin Motoserca

W Chudowie na Ślasku – 25.04 i w Kędzierzynie-Kożlu- 09.05)

W wielu miejscowościach wyruszyły parady motocyklowe a, aby oddać hołd poległym w katastrofie, motocykle miały przewiązane czarne wstążki. Odbyły się też krótkie modlitwy poprzedzone minutą ciszy..

MOTOSERCE w myśl hasła „motocykliści dzieciom” skierowane było głównie dla najmłodszych. Dzieci mogły brać udział w licznych atrakcjach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki quadami oraz pokazy stuntu motocyklowego. Organizatorzy, dzięki sponsorom zapewnili wiele cennych nagród dla tych, co oddali krew w ramach Akcji (skutery , sprzęt RTV, rowery , kaski, ubiory motocyklowe oraz wieli, wiele innych).

Po raz kolejny motocykliści udowodnili, że można na nich liczyć, że twardzi faceci mają szczere i szlachetne serce.

Zebraliśmy 2542 litrów krwi (MOTOSERCE 2009 – 1331 litrów krwi).

W niektórych miastach akcja zbiórki krwi odbywała się przez cały marzec aż do 10.kwietnia,(Inowrocław -289 litrów, Ostrołęka -185 litrów, Bydgoszcz -177 litrów). W większości miast był to jeden dzień. Najbardziej „aktywne” było województwo wielkopolskie – tam do Akcji przyłączyło się 11 miast, na drugim miejscu mazowieckie – 10 miast.

W Międzyrzeczu Podlaskim oprócz krwi, organizatorzy przeprowadzili przy okazji rejestrację dawców szpiku kostnego – wynik- 38 osób zakwalifikowanych .

MOTOSERCE zjednoczyło wszystkich bez wyjątku i pokazało iż Polacy chcą nieść dobro.

Dziękujemy Wszystkim za pracę, poświęcenie, czas, wysiłek, za fundusze.

To dzięki WAM ten wspólny sukces był możliwy.

Szczególne podziękowania dla Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalnych Centrum Krwiodawstwa, władz miast bez pomocy, których nie udałoby się zorganizować MOTOSERCA w takiej formie.

Nagrodą dla biorących udział w Akcji niechaj będzie uśmiech dziecka oraz satysfakcja z niesienia pomocy potrzebującym.

MOTOSERCE niech bije w każdym z NAS przez cały CZAS!!!

Do zobaczenia na szlaku!!!

I na MOTOSERCU 2011!!!

Jano…Polskie Towarzysto Stwardnienia Rozianego było partnerem Akcji.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies