KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Kwiecień , 2010

Parada Schumana

Parada Schumana

Miło nam zaprosić Państwa do udziału w Paradzie Schumana, którą w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji współorganizuje z Polską Fundacją im Roberta Schumana w ramach XVII Polskich Spotkaniach Europejskich. Tegoroczna edycja jest szczególna ze względu na obchody Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Parada Schumana, która jest głównym elementem „europejskiej majówki”, odbędzie się pod hasłem Nie ma demokracji bez integracji. Naszym marzeniem jest, aby wzięło w niej aktywny udział jak najwięcej osób z niepełnosprawnością.

Pokażmy, że osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Uczą się, pracują, zakładają rodziny, realizują swoje marzenia. Będzie to niepowtarzalna okazją aby uświadomić politykom i społeczeństwu, że żyjemy wśród nich i mamy takie same prawa.

Parada Schumana odbędzie się w sobotę 8 maja w Warszawie. Wyruszamy o godz. 12:00 z Placu Zamkowego Traktem Królewskim. Na Nowym Świecie czekać będzie na Was Miasteczko Europejskie w postaci około 30 namiotów, w których nie zabraknie materiałów informacyjnych, gadżetów, gier i konkursów wprowadzających w tematykę Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

Na ul. Ordynackiej będzie zbudowana scena, na której odbędą się przemówienia gości, wśród których znajdą się m.in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, były Premier RP Tadeusz Mazowiecki, Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorski. Zostanie także wręczona Polska Nagroda Europejska. Publiczności spędzony z nami czas umilą występy artystów z niepełnosprawnością oraz konkursy i inne atrakcje.

Wybierając się na Paradę, warto zabrać ze sobą: dobry humor, transparenty z nazwami Waszych miejscowości, flagi Polski, regionu lub kraju, z którego pochodzicie, flagę Unii Europejskiej. Zorganizowane grupy powyżej 20 osób prosimy o rejestrację na stronie www.schuman.org.pl w zakładce Polskie Spotkania Europejskie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także do udziału w innych wydarzeniach organizowanych w ramach XVII Polskich Spotkań Europejskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.schuman.org.pl, parada@schuman.org.pl

Do zobaczenia 8 maja !

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies