KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

08 Marzec , 2016

25. urodziny pomorskiego PTSR

Jubilaci godnie uczcili 25. rocznicę powstania stowarzyszenia chorych na SM na Pomorzu. Uroczystości, połączone ze spotkaniem integracyjnym oddziałów z całej Polski, miały miejsce w hotelu Victoria w Wejherowie/Bolszewie, a trwały 3 dni. Niespodzianką piątkowego wieczoru był występ Jacka Dymka, który wcielił się w postać Elvisa Presleya. Było to dla nas niesamowite przeżycie, nic więc dziwnego, że występ został przyjęty entuzjastycznie!

Sobota była dniem bardzo pracowitym dla organizatorów. Rano konferencja pt. „Aktywność lekiem na SM”. Po niej część oficjalna obchodów, która miała miejsce w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  Sala Morska wypełniona była po brzegi. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu przedstawicieli władz miejskich województwa pomorskiego. Otrzymaliśmy mnóstwo listów gratulacyjnych, kwiatów, życzeń. Padło wiele ciepłych i wzruszających słów.

Popołudnie było równie pracowite, bo przygotowano dla uczestników warsztaty plastyczne, aquarobik, pokaz skuterów.

Wieczorem podczas  uroczystej kolacji były gratulacje, podziękowania dla Oddziału Pomorskiego, jak również dla kół  terenowych całego województwa. Prezes Fundacji „Empatia”, z którą pływamy (na razie) po morzach, Andrzej Walczak, pokazał nam film z rejsów naszych członków po Bałtyku. Od razu zgłosiło się wielu chętnych do pływania jachtem „Empatia Polska”!

Zabawa taneczna wypełniona była pląsami i konkursami, a gwoździem programu stały się występy aktorskie członków Koła Gdynia w piosenkach: Daddy cool, Pamelo żegnaj, Kolorowe jarmarki i Biały miś.

Niedzielne przedpołudnie upłynęło pod znakiem morza: wycieczka do Oceanarium i smaczny obiadek na „Pokładzie”.

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom, władzom miast pomorskich, dzięki którym możemy pomagać osobom chorym na SM. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pomogli nam zorganizować - opisane powyżej - tak duże przedsięwzięcie.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies