KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

25 Kwiecień , 2016

VI Światowe Forum Inkontynencji

W dniach od 19 – 20 kwietnia w Berlinie odbyło się VI Światowe Forum Inkontynencji. Helena Kładko i Eleonora Rosmańska zostały zaproszone do udziału w forum. Tematem przewodnim spotkania było: Znaczenie opieki w umożliwieniu niezależnego i godnego życia osobom z nietrzymaniem moczu.

Światowe Forum  Inkontynencji jest platformą wymiany wiedzy oraz doświadczeń  dotyczących wpływu nieotrzymania moczu na jednostki, opiekunów i społeczeństwo. Celem Forum jest opracowanie zasad służących lepszej organizacji opieki nad pacjentem z nieotrzymaniem moczu.

Uczestnikami Forum było 370 osób z około 40 krajów i byli to: decydenci, osoby odpowiedzialne za świadczenia zdrowotne i społeczne, organizacje pozarządowe, eksperci medyczni, pacjenci.

Przewodniczącym  był Jan Milsom – profesor Departamentu Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu w Goteborgu, Szwecja.

Współprzewodniczącym był Adrian Wagg profesor w dziedzinie zdrowego starzenia z Uniwersytetu Alberta z Edmonton , Kanada.

Moderatorem była Cathy Smith była prezenterka i korespondentka BBC.

W ciągu dwóch dni trwania konferencji zajmowano się następującymi problemami:

- Nieotrzymanie moczu, starzejące się społeczeństwo i opieka długoterminowa;

- Wyzwania związane z nietrzymaniem moczu w różnych kontekstach;

- Potrzeba nowego podejścia do problemu opieki w NTM- głos pacjentów i opiekunów;

- Zmiany w realizacji i zarządzaniu opieką nad pacjentami z NTM.

Na zakończenie odbyły się trzy sesje analityczne krajów pod hasłem wiodącym: W stronę godnego i niezależnego życia, które zakończyły się konsensusem dotyczącym kierunków rozwoju, służącym lepszej opiece nad pacjentem z NTM, które mogą być wprowadzone w życie w różnych ośrodkach lokalnych, o różnej specyfice opieki zdrowotnej i społecznej.

Konferencja dała możliwość poznania wielu ciekawych osób, nawiązaniu kontaktów i wymianie doświadczeń w dziedzinie  NTM, która dotyka chorych na SM. Zaproszono PTSR do dalszej współpracy oraz podpisania koalicji w Polsce na rzecz wspólnych działań w tej dziedzinie.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies