KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

07 Kwiecień , 2017

Edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”

Już dziś wraz Dz. Rzeczpospolita startuje edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”. Zostaliśmy partnerami projektu.

Emocje jakie towarzyszą pacjentowi przy rozpoznaniu przewlekłej, albo nieuleczalnej choroby to temat niezwykle wrażliwy, ale i rzadko poruszany w edukacyjnych projektach. Najpierw jest szok i niedowierzanie. Potem przychodzi rozpacz, złość, żal, smutek i przygnębienie. Tymczasem warto pokazać moment, w którym należy się z tego otrząsnąć i nauczyć żyć z chorobą. Oczywiście każda choroba jest zawsze trudnym doświadczeniem. Dla pacjenta i jego rodziny również staje się nie lada wyzwaniem.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom pozwalamy sobie przedstawić zaproszenie do publikacji „CHOROBA TO NIE WYROK”, która składa się z zestawu materiałów współtworzonych poprzez panele ekspertów, którzy są wielkimi autorytetami w danej tematyce, a także pacjentów, których historie inspirują do walki z chorobą.

Kampanię wsparł Piotr Pogon - fundraiser, maratończyk, biegacz charytatywny, triathlonista, animator sportowy na rzecz osób niepełnosprawnych. Mocno złapał życie za ogon i walczy o każdy dzień, dla swojej ukochanej rodziny i dla możliwości realizacji własnych pasji. Choroba uświadomiła mu, jak wielką wartość mają relacje z drugim człowiekiem i siła ducha, która napędza do realizacji najbardziej szalonych wyzwań sportowych i podróżniczych. Nam zgodził się dziś opowiedzieć o największym paliwie jego życia.

Tematem przewodnik kampanii jest stwardnienie rozsiane!

Choroba przewlekła i nieuleczalna jest rewolucją, ale Juliusz Gawrysiak chorujący na stwardnienie rozsiane wsparł projekt swoją wypowiedzią i podkreśla, że daleki jest od stwierdzenia, że życie po diagnozie musi być gorsze. Bonus jaki otrzymał dzięki właściwemu leczeniu udało mu się przełożyć na siłę, do tego by sprostać wyzwaniom jakie choroba nadal przed nim stawia. Dr Robert Bonek, który opiekuje się pacjentem, dodaje – „Szybkie wprowadzenie skutecznego leczenia, które jest w stanie zatrzymać postęp choroby sprawia, że osoby chore na SM, mogą realizować swoje pasje, udzielać się zawodowo i społecznie.”

Inspirujący materiał, jaki oddajemy w Wasze ręce to historia Agnieszki, której przykład pokazuje, że stwardnienie rozsiane nie musi być wyrokiem. Szansą jest dopasowana do aktywności choroby terapia oraz dostęp do innowacyjnych metod leczenia, o co zaapelowały niedawno organizacje skupiające pacjentów z SM.

Jest on również oparty o komentarz Prof. dr hab. Andrzeja Potemkowskiego, Kierownika Zakładu Psychologii Kliniczneji Psychoprofilaktyki, Uniwersytet Szczeciński – „Dlatego nasze – wspólne działania mają na celu pokazywanie pacjentów chorujący na SM, zdeterminowanych, mimo wszystko aktywnych zawodowo, z moż- liwościami realizacji własnych marzeń, pasji, zakładających rodziny – szerokie spojrzenie na efekt zwrotny skutecznego leczenia, daje nam całościowy obraz pomocny w tworzeniu szerokiego programu lekowego.”

Publikacja „Choroba to nie wyrok” dziś w każdym Dzienniku Rzeczpospolita, a także na portalu wydawnictwa www.dbajozdrowie.info. A dla naszych czytelników, już dziś dostępna w wersji on-line http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2017/04/Choroba-to-nie-wyrok_kwiecień-2017.pdf

Zapraszamy!

Powrót