KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

12 Maj , 2010

Podaj serce" - Warszawianka zaprasza do Sali Kongresowej"

warszawianka

PODAJ SERCE tym hasłem Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" i Polskie Towarzystwo Stwardnienia rozsianego już po raz dwunasty zaprasza do wzięcia udziału w charytatywnej akcji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane.

Celem akcji jest przekazanie informacji o stwardnieniu rozsianym oraz nagłośnienie problemów związanych z tą chorobą.

Zespół Pieśni i Tańca UW "Warszawianka", to grupa młodych ludzi zafascynowanych polskim folklorem. Trzon zespołu tworzą studenci UW, jednak w jego szeregach znajdują się przedstawiciele niemalże wszystkich stołecznych szkół wyższych. Przyjeżdżając do Warszawy z różnych stron Polski, przywożą ze sobą folklor swoich stron, nadając tym samym niepowtarzalny charakter repertuarowi.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji akcji "Podaj Serce" będzie charytatywny koncert galowy ZPiT UW "Warszawianka", który odbędzie się 13 maja 2010 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel - przyjaciel Zespołu - prezenter TVP. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Tegoroczny koncert wpisuje się w II ogólnopolską akcję pn. "Kapele Serc" prowadzona przez Polska Sekcję CIOFF.
Bilety na koncert w cenie 30, 45 i 60 zł można nabyć na stronie www.ebilet.pl
Więcej informacji - www.warszawianka.uw.edu.pl

cioff

"Kapele Serc"
marzeniem młodzieży z "Warszawianki" jest, by akcja "Podaj Serce" objęła cały kraj i w każdym jego zakątku odbywały się koncerty na rzecz chorych na SM. Dlatego w 2009 powstała idea akcji "Kapele Serc", przedsięwzięcia realizowanego pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), której Warszawianka jest aktywnym członkiem. W ramach akcji, zaprzyjaźnione z "Warszawianką" zespoły folklorystyczne z całej Polski w jednym wybranym dniu organizują w swoich miejscowościach koncerty charytatywne. W ramach pierwszej, zeszłorocznej edycji akcji "Kapele Serc" 42 zespoły zorganizowały takie koncerty w 20 miastach, m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie.

Zachęceni zaangażowaniem w realizację ubiegłorocznej akcji "Kapele Serc", w roku bieżącym 13 maja lub w dniu bliskim tej daty - odbywać się będą koncerty w różnych regionach kraju. Obecnie, odbywają kolejne spotkania przedstawicieli regionalnych CIOFF z przedstawicielami oddziałów PTSR w celu uzgodnienia zarówno pryncypiów jak i szczegółów.

Przekonani jesteśmy, że kolejny rok współpracy przyniesie wiele zadowolenia obydwu stronom oraz chorym na SM dla których tańczą młodzi, wrażliwi i utalentowani studenci.

Więcej informacji - www.cioff.pl

Scholastyka Śniegowska

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies