KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

27 Lipiec , 2017

Pismo Rzecznika Praw Obywatelskich ws. sytuacji na Dolnym Śląsku

PTSR od lat podkreśla trudną sytuację z dostępem do leczenia pacjentów w województwie dolnośląskim. Osoby z SM tak długo czekają na możliwość podjęcia terapii, że wielu z nich decyduje się na tzw. turystykę lekową i comiesięczne dojazdy do ośrodków w województwach ościennych. 

Co roku organizujemy we Wrocławiu debatę na ten temat, w której oprócz przedstawicieli środowiska osób chorych biorą udział także lekarze oraz przedstawiciele NFZ i PFRON. W tym roku debata odbyła się 20 czerwca, a 5 lipca Biuro Rady Głównej PTSR wystosowało pismo do p.o. Prezesa NFZ (sygnowane przez Przewodniczącego PTSR p. Tomasza Połcia)  z apelem o pilne podjęcie działań naprawczych w zakresie dostępu do terapii.  

Jednym z odbiorców kopii tego pisma był Rzecznik Praw Obywatelskich, który zareagował bardzo szybko i dziś otrzymaliśmy kopię pisma wystosowanego do Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału NFZ z prośbą o ustosunkowanie się do naszych uwag i zarzutów. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni biuru Rzecznika za tak szybką reakcję i oczekujemy na dalszy rozwój wypadków, z nadzieję, że wreszcie uda się uregulować trudną sytuację osób z SM na Dolnym Śląsku.
 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies