KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

12 Grudzień , 2017

Najnowsza publikacja PTSR

Księgozbiór PTSR wzbogacił  się o nową pozycję: broszura „Młodzi z SM”.

Od wielu dekad stwardnienie rozsiane (SM) uznawane jest za chorobę, którą najczęściej diagnozuje się wśród młodych dorosłych. Ludzie młodzi stają wobec wyzwań, jakie niesie ze sobą SM w takim momencie ich życia, w którym dopiero kształtują i rozwijają się ich plany oraz zainteresowania.

Nastolatki z SM mogą obawiać się tego, jak będą sobie radzić w szkole, czy w przyszłości na studiach. Z kolei 20- i 30-latkowie mogą potrzebować informacji dotyczących radzenia sobie z SM w kontekście kariery zawodowej lub zakładania rodziny. Wiele kwestii związanych z SM obecnych jest w każdym wieku, dotyczy to na przykład relacji z rodzicami, obrazu własnego ja lub ujawniania diagnozy w nowym związku.

Broszura ta skierowana jest głównie do młodych dorosłych, pomiędzy 18. a 35. rokiem życia, jednak poruszane w niej tematy mogą dotyczyć znacznie szerszej grupy osób, w zależności od ich osobistej sytuacji i kultury, w której żyją.

W naszej opinii wiele tematów zasługiwało na omówienie, a każdemu z nich towarzyszą odnoszące się do niego pytania. Uwzględniliśmy także kwestie dotyczące dziecięcego SM.

Broszurę opracowano na podstawie publikacji Young People with MS (wydanej w serii MS in Focus w styczniu2013 roku), dzięki uprzejmości Multiple Sclerosis International Federation (MSIF).

Książka dostępna jest za darmo w Centrum Informacyjnym SM PTSR w Warszawie. Można zamawiać ją telefonicznie, e-mailowa bądź przez stronę internetową.

Publikacja współfinansowana ze środków PFRON.

 

 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies