KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

20 Marzec , 2018

Czy można połączyć bieganie z pomaganiem? Na Biegu Zająca tak!

Bieg Zająca to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Na starcie stają obok siebie osoby zdrowe, dzieciaki i osoby z niepełnosprawnościami. W marcowym wydaniu imprezy wzięli udział Wolontariusze Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Ola i Robert, bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie! Ola napisała dla nas krótkie podsumowanie tego wspaniałego biegu.

 

"Znasz już Bieg Zająca? 17. marca odbyła się już 4. edycja tego wspaniałego wydarzenia. Ostatni weekend zimy okazał się wyjątkowo mroźny. Mimo ujemnej temperatury na starcie pojawiło się aż 400 śmiałków! Dzięki zaangażowaniu zdrowych biegaczy w imprezie mogły bezpłatnie wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, w tym ochotnicy chorujący na SM. PTSR godnie reprezentował Robert Wojewódzki, który początkowo zapowiadał przejście kilkuset metrów. Ostatecznie Robertowi udało się pokonać niemal całą, 2 kilometrową trasę! Gorąca atmosfera, miłe słowa wsparcia skutecznie wpłynęły na motywację naszego kolegi. Strzałem w dziesiątkę okazał się wybór trasy. Bieg odbył się w malowniczej, leśnej scenerii. Piękne krajobrazy, przyjaźni ludzie. Czego chcieć więcej? Organizatorzy zadbali również o oprawę muzyczną oraz ciepły posiłek. Na ukłony zasługuje Pani prowadząca (nie znam imienia), która rozgrzewała serca publiczności dopingując nas gorącymi okrzykami. Tego dnia wszystkie osoby z niepełnosprawnościami były wygrane. Każdy uczestnik otrzymał medal i prezenty od sponsorów.

Dziękujemy Fundacji ACTIVE LIFE za organizacje tak wspaniałego wydarzenia. W sobotę dzięki Wam poczuliśmy solidarność i siłę, otrzymaliśmy mnóstwo ciepła. Aniu, jesteś WIELKA! Nie mogę nie pozdrowić również Małgosi, dziewczynki z zespołem Downa, która pozwoliła mi być swoim Zającem, czyli osobą towarzyszącą podczas biegu.

Wiemy już, że 22 września odbędzie się 5. edycja Biegu Zająca. Będziesz z nami?"

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies