KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

25 Kwiecień , 2018

Warszawianka tańczy 20 lat na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

W dniu 24 kwietnia 2018 odbył się uroczysty, jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

„Podaj serce” – pod tym hasłem tancerze zespołu zachęcali, podczas swojego koncertu, do wsparcia działań Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Akcję zapoczątkował 20 lat temu profesor Jan Madey, wieloletni członek Rady Głównej PTSR i honorowy Przewodniczący, który niegdyś, jako rektor Uniwersytetu Warszawskiego zachęcił założyciela zespołu, Jana Łosakiewicza, do włączenia się w tę akcję.

Dwudziesty już koncert, brawurowo poprowadzony przez Tomka Kammela, był nie tylko okazją do podziwiania kunsztu tanecznego poszczególnych grup wiekowych zespołu Warszawianka i utworów z różnych regionów przy akompaniamencie orkiestry zespołu, ale również szansą na włączenie się w wieloletnią tradycję charytatywnego wspierania chorych.

W ramach akcji wylicytowano 3 zdjęcia przekazane przez celebrytów, Doroty Wellman i Marcina Prokopa, Artura Andrusa i Tomasza Sianeckiego, Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę. W drugiej części koncertu miała miejsce loteria fantowa podzielona na 5 części: warmińską, żywiecką, beskidzką, kurpiowską oraz opoczyńską.

Koncerty to już coroczna tradycja – spotkanie przyjaciół. Przyjaciół zespołu, ale i przyjaciół osób z SM – z otwartymi sercami i skłonnych do pomocy.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, i liczymy na to, że Warszawianka będzie edukować i uwrażliwiać kolejne pokolenia młodych ludzi na to, że warto pomagać.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies