KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

28 Sierpień , 2018

XI edycja SyMfonii serc zainaugurowana wernisażem

27 sierpnia b.r. spotkaliśmy się w siedzibie Fundacji Batorego na wernisażu prac laureatów konkursu fotograficznego i poetyckiego „Bliżej…” oraz wręczeniu nagród w tychże konkursach. Podczas spotkania została także zainaugurowana XI edycja kampanii SyMfonia serc.

Spotkanie rozpoczęliśmy premierowym pokazem nowego spotu telewizyjnego, który będzie można zobaczyć w telewizji już we wrześniu. Po pokazie, gości przywitała Helena Kładko Wiceprzewodnicząca Polskie Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, opowiedziała także o działaniach Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, przypominając zgromadzonym co zostało już osiągnięte, a co pozostało do zrobienia. Po tym krótkim wstępie nadszedł czas, by porozmawiać o konkursach. Dorota Ryst, jurorka konkursu poetyckiego pięknie opowiedziała o tegorocznej edycji konkursu, o jego uczestnikach i o tym, co w samej idei konkursu najważniejsze. Jurorka zachęciła uczestników i laureat ów, by nadal dzielili się swoją poezją ze światem, by nie wahali się inspirować wielkimi twórcami, ale także by poszukiwali nowych, własnych środków wyrazów. O konkursie fotograficznym opowiedziała Katarzyna Nowicka, reprezentująca jury tego konkursu. Pani Katarzyna nie kryła zachwytu pracami konkursowymi i sposobem, w jaki uczestnicy interpretowali tegoroczny temat „Bliżej…” zachęcała także do rozwijania swojej pasji i poszukiwania nowego spojrzenia na fotografię. Dominika Czarnota – Szałkowska opowiedziała o psychologicznych aspektach twórczości artystycznej osób zmagających się z niepełnosprawnością i chorobą, odwołując się przy tym do wielu bardzo ciekawych przykładów. Następnie przyszła pora na uroczyste zainaugurowanie XI edycji kampanii SyMfonia serc. Scholastyka Śniegowska zaprezentowała krótki materiał video, podsumowujący ubiegłoroczną akcję informacyjną na Krakowskim Przedmieściu, a także opowiedziała o założeniach tegorocznej kampanii i wydarzeniach, jakie będą jej towarzyszyły.

Po tej części uroczystości przyszedł czas na jej najprzyjemniejszy element, czyli wręczanie nagród laureatom. Uśmiechom, gratulacjom i wzruszeniom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy za udział i już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursów.

 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies