KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

09 Grudzień , 2018
XXVI  Nadzwyczajny Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz osób chorych na stwardnienie

XXVI Nadzwyczajny Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz osób chorych na stwardnienie

7 grudnia odbył się  XXVI  Nadzwyczajny Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane  „SyMfonia serc dla  Niepodległej”.  Koncertowali uczniowie, maturzyści Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych.  Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Agata Kornhauser - Duda, I Dama RP.

Orkiestrę charyzmatycznie poprowadził Wojciech Pławner, natomiast chór niemniej porywająco Anna Perzanowska- Tarasiuk. Usłyszeliśmy przepiękne utwory Chopina, Paderewskiego czy Wieniawskiego. Trzeba przyznać, że to był naprawdę piękny i wzniosły wieczór. Koncert znakomicie wpisał się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Subtelnym, ale bardzo wymownym symbolem były biało-czerwone kotyliony, które mieli zarówno wykonawcy, jak i publiczność.

Cały koncert czarująco poprowadził Tomasz Borkowski.  Nadzwyczajny Koncert Charytatywny, to wydarzenie na które zawsze czekamy z niecierpliwością. Nie wyobrażamy sobie piękniejszego zakończenia roku. Młodzież nie tylko chętnie występuje, ale także pomaga w organizacji całego przedsięwzięcia. Na świątecznej loterii królowały ozdoby świąteczne wykonane m.in. przez uczniów szkoły, wszystko zostało przygotowane specjalnie na tę okazję. Wolontariusze z PTSR i ZPSM zadbali o to, by każdy uczestnik koncertu dostał materiały informacyjne o PTSR i SM.  To był piękny wieczór, już dziś nie możemy się doczekać kolejnego koncertu.

 

 

Powrót