KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

01 Październik , 2009

SyMfonia serc w Radomiu - dobra praktyka

W godzinach 10:00 - 11:15 odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta poświęcone: Sytuacji chorych na stwardnienie rozsiane w Radomiu. Radom jest jedynym miastem w Polsce, które włączyło Radę Miasta w problemy grupy chorych na SM. Oprócz prelegentów w posiedzeniu uczestniczyli: przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, lekarze i pielęgniarki radomskich szpitali, przedstawiciele radomskich aptekarzy, duchowni i sportowcy (Andrzej Supron).

Następnie w Sali Koncertowej Urzędu Miasta odbył się koncert charytatywny, w trakcie którego przeprowadzono aukcję (dochód z aukcji 3.720,00zł) oraz loterię (dochód z loterii 3.435,00 zł). Sprzedaż cegiełek na koncert przyniosła 10.680,00 zł. Pieniądze zebrane w trakcie koncertu pozwolą na przeprowadzenie rehabilitacji domowej u 30 pacjentów leżących.

Koncert odbył się dzięki wielu sponsorom (między innymi PZU S.A. w Radomiu), którzy wpłacili na konto stowarzyszenia 7000 zł, wolontarystycznej pracy wielu osób, którym serdercznie dziękujemy. 

Organizację imprezy rozpoczęliśmy w listopadzie 2008 od negocjacji z wykonawcami, którzy wystąpili zupełnie charytatywnie tzn. "za darmo". Na wiosnę 2009 roku zaczęła się wędrówka: szukanie sponsorów, załatwianie formalności, pozwoleń itp. Efektem czego było: uzyskanie Sali koncertowej od Prezydenta Miasta za darmo, pozyskanie przedmiotów na aukcję (od Marszałka sejmu, senatu, biskupa diecezji radomskiej), fantów na loterię ( od lekarzy, aptekarzy, posłów, znajomych -- bardzo dużej wartości: wymienię tylko dwie wycieczki zagraniczne , wieża, mp4, mp3, namiot, biżuteria, mnóstwo gadżetów reklamowych). Udało nam się zainteresować naszymi problemami Przewodniczącego Rady Miasta, który zgodził się zorganizować Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta z udziałem władz miejskich, samorządowych, lekarzy, naukowców, sportowców.

Następnie odbył się koncert, który poprowadził Tomasz Kammel, także charytatywnie. Po występie radomskiego zespołu akordeonistów poprowadzono aukcje 4 przedmiotów. W przerwie koncertu wolontariusze sprzedawali losy na loterię (sprzedano prawie 700 losów). Po występie Zbigniewa Wodeckiego rozlosowano 28 zestawów (wartość zestawu od 200 zł do 1200).

 

Akcja została zorganizowana przez Radomski oddział PTSR. 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies