KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

26 Listopad , 2019
"Zobaczyć niewidocznych – zatrzymać progresję w SM" - debata w Warszawie

"Zobaczyć niewidocznych – zatrzymać progresję w SM" - debata w Warszawie

8 listopada w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście odbyło się spotkanie poświęcone nowym terapiom i postępowaniu w stwardnieniu rozsianym organizowane dla pacjentów przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Uczestnicy mieli okazję posłuchać o epidemiologii, leczeniu, ale także życiu ze stwardnieniem rozsianym.

W ostatnich latach dokonał się wielki postęp na świecie w dziedzinie metod leczenia, również Polska podąża za światowymi trendami i od listopada możemy poszczycić się dostępem do wszystkich nowoczesnych terapii dostępnych w refundacji. Przewodniczący PTSR Tomasz Połeć przypomniał, jak długą drogę przebyliśmy w tym zakresie walcząc o zniesienie kolejnych barier refundacyjnych, przypomniał ograniczenia czasu terapii. O chorobie w przystępny sposób opowiedziała dr Aleksandra Podlecka-Piętowska – lekarz doświadczona w pracy z pacjentami z SM w szpitalu na Banacha w Warszawie. W spotkaniu wziął też udział Z-ca Dyrektora NFZ pan Andrzej Śliwczyński podkreślając zaangażowanie NFZ w tematykę SM i poprawę jakości opieki nad pacjentem, nie tylko w dostępie do nowoczesnych terapii.

Pacjenci poruszyli wiele interesujących ich tematów takich jak diagnostyka, leczenie, przebieg choroby, wartość dostosowanej do potrzeb pacjentów z SM rehabilitacji prowadzonej przez specjalistów czy inne mniej typowe terapie takie jak przeszczep szpiku w SM. Nasi goście podkreślali wagę wsparcia oferowaną przez Oddział Warszawski PTSR w zakresie wsparcia rehabilitacyjnego i społecznego.

Już niedługo kolejne spotkania w następnych miastach, bądźcie z nami!

Partner 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies