KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

22 Listopad , 2010
Zima Ural 2011 - Co Polacy robią na końcu Europy?

W marcu 2011 wyrusza ekspedycja na Ural Subpolarny. Uczestnicy – Jarek Jóźwicki, Magda Jarocka, Łukasz Białas i Maciej Besta – zamierzają zdobyć najwyższy szczyt masywu i Rosji po stronie europejskiej – Narodnaję i najbardziej charakterystyczny ze względu na swoją niezwykłą formę – Manaragę oraz wytyczyć drogę powrotną przez zupełnie odludne tereny.

Czytaj więcej
22 Listopad , 2010
23 listopada br. (wtorek) kampania edukacyjna „Mam SM” zawita do Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

23 listopada br. (wtorek) kampania edukacyjna „Mam SM” zawita do Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
<br><br>
Podczas dwudniowej akcji (23 i 24 listopada) – w holu głównym na parterze budynku Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213 zostaną ustawione specjalne stoiska komputerowe, przy których w godz. 10:00 - 15:00 studenci będą mogli skorzystać z symulacji Mam SM oraz otrzymać materiały edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego.

Czytaj więcej
22 Listopad , 2010
Monitoruj rzuty i remisje oraz leczenie stwardnienia rozsianego z TacyJakJa.pl

Portal TacyJakJa.pl, prowadzony przez lekarzy dla osób chorych na różne choroby przewlekłe, otworzył niedawno dział poświęcony SM. Propozycją TacyJakJa.pl są anonimowe elektroniczne dzienniczki obserwacji rzutów i remisji ze strony różnych układów i narządów, a także samopoczucia oraz stosowanego leczenia. Częstość i charakter nawrotów oraz remisji SM, a także dynamika objawów są informacją bardzo ważną dla lekarza prowadzącego. Niestety wizyty odbywają się średnio co 3-6 miesięcy i chory nie zawsze jest w stanie przypomnieć sobie w sposób dokładny i chronologiczny zmian jakie zachodziły w jego organizmie. Stworzenie elektronicznego dzienniczka SM jest bardzo dobrą propozycją samoobserwacji dla osób, które posługują się Internetem.

Czytaj więcej
17 Listopad , 2010
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek dołączył do honorowego komitetu obchodów XX lecia PTSR.

Miło nam poinformować, że prof. Jerzy Buzek, przyjął zaproszenie do Komitetu Honorowego Obchodów 20-lecia Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. <br><br>
W <a href="files/20101117_1550/List_od_Jerzego_Buzka_do_PTSR.pdf">załączniku prezentujemy list</a> jaki wpłynął na ręce Izy Czarneckiej i prof. Jana Madeya.

Czytaj więcej