KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

30 Lipiec , 2010
O sandałach, gościach z Australii i ich namiocie.

We wtorek do marszu dołączyli Antony i Matthew z Australii. Australijczycy ze znanym sobie rozmachem na wyprawę kupili ważący 15 kg namiot. Ciężar swojej decyzji odczuli mocno już po pięciu kilometrach marszu, gdy byli gotowi wyrzucić nowy nabytek. Korzystając z pierwszej napotkanej poczty odesłali namiot i dostosowali swój bagaż do pieszej wędrówki. <br><br>
Dzięki darowi sponsora Marek otrzymał wczoraj nowe sandały i było to niezwykłe wyczucie czasu, bo stare sandały rozleciały się kilka godzin po otrzymaniu paczki z nowymi butami. Panowie opowiadali też o show na karaoke, który zrobili w Sarbinowie, dzięki temu i dzięki niezwykłemu zaangażowaniu gospodarza wszyscy goście ośrodka, w którym spędzili noc poznali dobrze naszych piechurów oraz cel ich niezwykłej wędrówki. Pozdrawiamy Sarbinowo : )

Czytaj więcej
28 Lipiec , 2010
Międzynarodowa Akcja Fly for MS zbliża się do Polski

Skontaktowała się z nami Agata Antoniuk - z pokładu samolotu międzynarodowej akcji „Fly for MS”.
<br><br>
Na trasie samolotu planowane są jeszcze przystanki w następujących krajach:
Grenlandia, Islandia, Irlandia, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, Polska, Estonia, Rosja, Ukraina, Mołdawia, Turcja, Rumunia, Grecja, Włochy, Szwajcaria, Austria, Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania i Portugalia.
<br><br>
W trakcie akcji oprócz zbiórki funduszy na osoby z SM, planowane są spotkania załogi z osobami chorymi na SM z poszczególnych krajów, być może również zostanie im zaoferowany przelot samolotem FlyMS. Fundusze zebrane na terenie Polski zostaną przekazane dla chorych w naszym kraju.
<br><br>
Za ok. 3 tygodnie samolot ląduje w Warszawie. Chętnych na spotkanie z załoga samolotu FlyMS oraz przelot zapraszamy do napisania kilku słów o sobie i wysłania na adres: <a href=&acute;mailto:l.wieczynska@ptsr.org.pl&acute;>l.wieczynska@ptsr.org.pl</a><br><br>Więcej o akcji na <a href=&acute;http://www.flyforms.org/&acute;>flyforms.org</a>

Czytaj więcej
27 Lipiec , 2010
We wrześniu premiera książki Ani Bartuszek o jej walce z SM BeStia ujarzMiona""

Książka opowiada prawdziwą historię 27-letniej Anny, chorej od ośmiu lat na stwardnienie rozsiane, która czas przymusowego zwolnienia zdrowotnego wykorzystuje, aby opisać swoją historię. Pisze o walce z ograniczeniami własnymi i otoczenia, o braku świadomości i o porywie serc, który poniósł ją w walce o zdrowie... <br><br>Pokazuje, jak trudno znaleźć w sobie odwagę, by przyznać przed światem: "Tak, jestem chora na przewlekłą, nieuleczalną jak dotąd chorobę", jak bardzo trzeba żyć na przekór, na złość, z uporem - nie tracąc nadziei, nawet jeśli kolejne lata z chorobą coraz bardziej pozbawiają złudzeń. Książka Anny Bartuszek pokazuje, jak ważna jest w takiej sytuacji wola walki, cierpliwość i wytrwałość,
a nawet bezkompromisowość w dążeniu do celu. Dzięki nim zawsze, prędzej czy później, znajdą się ludzie, którzy zechcą pomóc. Stopniowo pojawia się ich wokół coraz więcej. Aż w pewnym momencie stworzą… sztab przyjaciół - niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju - bo takich, którzy nigdy się nie widzieli.<br><br><b>Premiera książki planowana jest na początek września br</b>.

Czytaj więcej
26 Lipiec , 2010
Plażami Bałtyku

Ania i Gosia w Jastarni zakończyły swój udział w wędrówce, przeszły z nami około 450 km, za które ślicznie dziękujemy : ). Po dwóch dniach spędzonych na Helu u rodziny Artura Labuddy (<a href=" http://www.granicamibezgranic.pl/index.php"> www.granicamibezgranic.pl</a>), wędrówka ruszyła dalej.<br><br>
Do marszu dołączą jutro dwie nowe osoby. Antony Caraffa, który na stałe mieszka w Australii, zdecydował, że chce pomóc w naszej akcji i przylatuje do Polski by kilkaset kilometrów przejść w naszym marszu. Rozumie o co walczymy bo w swojej pracy rehabilitanta spotyka chorych na stwardnienie rozsiane. W Australii żyje około 20 tys chorych.

Czytaj więcej
21 Lipiec , 2010
Serwis MamSM.pl już od roku pokazuje internautom, co oznacza stwardnienie rozsiane

Ponad 106 000 odsłon i ponad 49 900 odwiedzin ma na swoim koncie interaktywny serwis MamSM.pl. Minął właśnie rok od jego uruchomienia. W sieci pojawiła się także anglojęzyczna wersja portalu, która odnotowała już 243 000 odsłon i ponad 211 000 odwiedzin. Symulacja pozwalająca poznać stwardnienie rozsiane zdobywa coraz większą popularność i szerzy wiedzę o tej chorobie wśród internautów w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej