KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

22 Czerwiec , 2011
Z okazji dnia ojca

Kochani<br>
Całe życie pracując w lotnictwie wojskowym i latając na samolotach bojowych MiG, nie zastanawiałem się nad przyszłością. Ponieważ zawsze robiłem to, czego się uczyłem i kochałem. Można powiedzieć, że „byłem” szczęśliwym człowiekiem. Zaraz na początku mojej służby, małżeństwa, czyli startu w dorosłość urodził mi się syn. Byłem dumny i szczęśliwy, że jestem takim ojcem. Jedynym minusem była rozłąka z rodziną. Praca powodowała że na początku byłem więcej bez rodziny. W warunkach hotelowych i poza domem. Pochłonięty pracą i wykonywaniem wszystkich obowiązków służbowych nie zwracałem uwagi że gdzieś tam daleko na południu polski jest moja żona i dziecko. Moje codzienne problemy powodowały że to wszystko schodziło na drugi plan. Kiedy w końcu zamieszkaliśmy razem w służbowym mieszkaniu, miałem całe szczęście na miejscu. Żona, dziecko, mieszkanie, praca, cóż więcej człowiekowi trzeba do życia.

Czytaj więcej
09 Czerwiec , 2011
I warsztat dla mediów regionalnych pod hasłem „Diagnoza - stwardnienie rozsiane. Aktualne możliwości i wyzwania w leczeniu i opiece nad chorymi na SM w województwie śląskim” - podsumowanie

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Katowice. Jako pierwsza głos zabrała Anna Gryżewska, która przywitała zebranych gości, przedstawiła prelegentów i zaprezentowała ramowy program spotkania. Następnie wygłosiła krótką prezentację zarysowującą profil Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, sytuację chorych na SM w Polsce oraz działania podejmowane przez PTSR w celu jej poprawy (prezentacja stanowi załącznik do poniższego podsumowania). Po zakończeniu prezentacji prowadząca poprosiła o zabranie głosu dr Macieja Maciejowskiego, który przedstawił podstawowe informacje dotyczące stwardnienia rozsianego oraz możliwości współczesnej terapii.

Czytaj więcej
06 Czerwiec , 2011
Kampania „MAM SM” została zwycięzcą w konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2010

Kampania „MAM SM” została zwycięzcą w konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2010 w kategorii „Inicjatywy społeczne firm”. Nagrodę w konkursie przyznano ex aequo „Kampanii Mam SM” oraz kampanii „Milka. Razem dla Tatr”.
<br><br>
„Kampania edukacyjna „Mam SM” zmusza odbiorców do zastanowienia, angażuje i porusza. Jest nowatorska, ponieważ wykorzystuje nowoczesną technologię, dzięki której odbiorcy mogą doświadczyć tego, co czuje człowiek chory na stwardnienie rozsiane. Każda osoba, która bierze udział w tej symulacji, zyskuje nowy pogląd zarówno na chorobę, jak i osoby chorujące na nią. To z kolei najlepszy przyczynek do zmiany postaw i zachowań” – napisano w folderze prezentującym zwycięskie kampanie.

Czytaj więcej
01 Czerwiec , 2011
Obchody Światowego Dnia SM w Polsce

Z okazji Światowego Dnia SM, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zorganizowało warsztat edukacyjny pt. „SaM” dla dziennikarzy z mediów ogólnopolskich i regionalnych. Celem warsztatu było przybliżenie społeczeństwu problemów ludzi chorych na SM oraz ich bliskich. Z jednej strony miał on uczulić społeczeństwo na ich problemy oraz pokazać, jak sobie z nimi może radzić chory i jego rodzina, ale miał tez okazać, że choroba ta nie musi wykluczać chorego z realizowania swoich pasji i uczestnictwa w życiu publicznym.

Czytaj więcej
01 Czerwiec , 2011
Z OKAZJI 10. ROCZNICY KLUBU MOTOCYKLOWEGO EAGLES FG

Z OKAZJI 10. ROCZNICY KLUBU MOTOCYKLOWEGO EAGLES FG – wypróbowanego Partnera Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego a szczególnie w SyMfonii Serc – składamy życzenia wielu wspaniałych przeżyć.<br><Br>
Schola Śniegowska

Czytaj więcej