KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

27 Wrzesień , 2017
Nowe spojrzenie na stare problemy w leczeniu SM

Ograniczony dostęp do leczenia modyfikującego mimo szerokiego spektrum opcji terapeutycznych, opóźnienia w postawieniu właściwej diagnozy i rozpoczęciu leczenia, jak również nieodpowiednia redystrybucja nakładów finansowych to główne problemy związek z leczeniem stwardnienia w Polsce na które zwracali uwagę eksperci podczas debaty „SM – nowe spojrzenie na problemy”.

Czytaj więcej
22 Wrzesień , 2017
Debata "SM – nowe spojrzenie na problemy”

W najbliższy wtorek 26 września w Sejmie RP odbędzie się debata pt. "SM – nowe spojrzenie na problemy” organizowana przez Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego  oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

W debacie udział wezmą: parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji rządowych,  lekarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych środowiska SM oraz osoby chore na stwardnienie rozsiane. 

Tematami wiodącymi debaty będą:

• II linia leczenia - niebezpieczeństwo przerwania terapii - prof. Jerzy Kotowicz 

• Opieka nad pacjentem leżącym, problem leczenia bólu i spastyczności - dr Jacek Zaborski 

• Ile kosztuje choroba?- prof. Krzysztof Selmaj na podstawie badania Cost of Illness Study (dr Gisela Kobelt) 

Czytaj więcej
22 Wrzesień , 2017
Choreografia obrazów. Fotografia performatywna: Zbigniew Dłubak, Mariusz Hermanowicz, Antoni Zdebiak

Miło nam poinformować, że jesteśmy współorganizatorem wystawy " Choreografia obrazów. Fotografia performatywna: Zbigniew Dłubak, Mariusz Hermanowicz, Antoni Zdebiak" Wystawa ma swój początek w rozważaniach na temat relacji między fotografią, performansem, inscenizacją i szeroko rozumianą grą przed obiektywem. W polu naszego zainteresowania nie leży jednak dokumentacja performansu, która jest z założenia suplementem do działania istniejącego niezależnie od tego, czy zostało sfotografowane. Ale takie zdjęcia, w których nadrzędnym celem, zgodnie z intencją artysty, był obraz. Ukazują więc one odbiorcom działania powołane tylko na użytek zdjęcia, gdzie autor jest nie tylko świadkiem, ale przede wszystkim reżyserem i choreografem, w których bywa także aktorem. Na wystawie pokazujemy autorskie odbitki z lat 80., z archiwów, których opracowaniem zajmuje się Fundacja Archeologia Fotografii.

Czytaj więcej
20 Wrzesień , 2017
PTSR w radiowej Trójce

Byliśmy gościem w radiowej Trójce, w nocnej audycji "Czas niezwykły" (17.10.2017). Dla tych z Państwa, którzy nie mogli jej słuchać na żywo poniżej prezentujemy cały jej zapis. Zapraszamy do posłuchania.

Czytaj więcej
20 Wrzesień , 2017
Biesiada przy "ognisku" - Gdynia, 17.09.2017

W minioną piękną niedzielę pożegnaliśmy lato w Gdyńskim Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Jak zwykle w gościnnych "progach" ogrodu spędziliśmy przemiłe chwile, uczestnicząc w wykładzie i warsztatach o grzybach. Potem sami nazbieraliśmy niezłą ilość rydzów, prawdziwków i maślaczków. Bezapelacyjnym królem grzybobrania został Krzysiek. Poradziliśmy sobie także z przeszkodami natury obiektywnej, a mianowicie brakiem możliwości rozpalenia ogniska. Rozpaliliśmy po prostu.... grilla!

Czytaj więcej