KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Terminy leczenia w programie lekowym

Zazwyczaj, aby otrzymać leczenie, należy porozumieć się z neurologiem, który jest twoim lekarzem prowadzącym i stawiał diagnozę SM lub zapisać się do poradni neurologicznej w konkretnych ośrodkach prowadzących leczenie stwardnienia rozsianego w całym kraju. Czasem dla osób z SM leczonych w programach lekowych, poradnie neurologiczne/oddziały szpitalne rezerwują inne dane kontaktowe niż dla wszystkich pacjentów po to, aby usprawnić włączanie do terapii i jej monitorowanie. Najlepiej skontaktować się z wybranym przez siebie szpitalem i dowiedzieć się jak wygląda to w tej właśnie placówce. Możesz też porozmawiać o tym ze swoim lekarzem neurologiem.

Jak wybrać ośrodek leczenia? W Polsce znajduje się ponad 100 ośrodków prowadzących leczenie pacjentów chorych na SM. Obecnie nie obowiązuje rejonizacja, a więc chory może wybrać sobie placówkę, w której chce się leczyć i to właśnie z nią się skontaktować. Niestety czasem bywa tak, że dana placówka nie ma dostępnych „od ręki” miejsc w programie lekowym i zgłaszając się do takiego ośrodka, pacjent zostanie wpisany na listę oczekujących na leczenie, do tzw. kolejki. W takim przypadku możesz zdecydować się na leczenie w innym miejscu, które oferuje szybsze podanie terapii.

Aby ułatwić decyzje o wyborze ośrodka leczenia, poniżej przedstawiamy link do strony Narodowego Funduszu Zdrowia, na której publikowane są ośrodki leczące SM wraz z terminami oczekiwania na włączenie do terapii.

Link do strony NFZ: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#

Aby znaleźć ośrodek należy wpisać:
- w „przypadek” – stabilny
- w „jakiego świadczenia szukasz” – leczenie chorych stwardnienie rozsiane

Możesz wybrać też województwo i miejscowość. 

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies