KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

20 Październik , 2021
"Hania idzie do lekarza" - jak rozmawiać o SM z chorym dzieckiem?

"Hania idzie do lekarza" - jak rozmawiać o SM z chorym dzieckiem?

Czy wiecie, że na stwardnienie rozsiane chorują również dzieci? Z okazji SyMfonii serc dzisiaj mówimy o stwardnieniu rozsianym u dzieci.

W Polsce jest ich kilkaset, a na świecie około 300 000. 98% przypadków SM rozpoznawanego u dzieci ma przebieg rzutowo-remisyjny. W diagnostyce ważne jest rozróżnienie stwardnienia rozsianego od innych możliwych chorób demielinizacyjnych wieku młodzieńczego.

 Więcej o dziecięcym SM znajdziecie na naszej stronie: http://www.smudzieci.pl/index.php/en/ i w publikacjach: "Dziecięce SM: Poradnik dla rodziców" i "Dziecięce SM i inne choroby demielinizacyjne wieku dziecięcego. Współczesne rozumienie choroby, diagnoza i postępowanie", które znajdziecie na: https://ptsr.org.pl/wydawnictwa

 Rozmowy o SM z dziećmi mogą być trudne. Jak wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku czym jest SM i jak wpływa na jego organizm? Wraz z Wojciechem Mikołuszko – dziennikarzem i autorem książek oraz Joanną Rzezak - ilustratorką i autorką książek przygotowaliśmy komiks, który może ułatwić prowadzenie takich rozmów. Znajdziecie go pod linkiem https://ptsr.org.pl/uploads/books/KOMIKS%20SM_web.pdf lub na naszej stronie w zakładce Publikcje.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies