KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

31 Maj , 2023
Światowy Dzień SM - krótkie podsumowanie obchodów

Światowy Dzień SM - krótkie podsumowanie obchodów

Kochani, za nami obchody Światowego Dnia SM! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wielu z Was było tego dnia z nami i przyłączyło się do obchodów. Właśnie taka jest idea tego święta – by być razem, by wspierać się, by mówić o tym, co nam pomaga w radzeniu sobie z SM, jakie relacje są dla nas ważne. To też okazja, by mówić o stwardnieniu rozsianym i szerzyć wiedzę o tym, czego potrzebują chorzy.

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie tego, co działo się z tej okazji w naszych mediach społecznościowych, ale i w realu oraz u naszych partnerskich organizacji:
- przedstawiliśmy Wam kilka osób z SM, które mimo choroby realizują swoje pasje i marzenia: Kasia, Wojtek, Paula, Marta i Krzysiek. Bardzo dziękujemy, że postanowiliście podzielić się z nami swoimi historiami. Pełne wywiady przeczytacie w najbliższym numerze SM Expressu.

- zorganizowaliśmy konferencję prasową w Centrum Konferencyjnym Polskiej Agencji Prasowej, w trakcie której z zaproszonymi gośćmi: Ministrem Maciejem Miłkowskim, Podsekretarzem Stanu, Zastępcą Ministra Zdrowia, prof. Krzysztofem Selmajem, Przewodniczącym Doradczej Komisji Medycznej PTSR, prof. Konradem Rejdakiem, Przewodniczącym PTN, prof. Agnieszką Słowik, Konsultant krajową w dziedzinie neurologii, dr Jakubem Gierczyńskim, Członkiem Doradczej Komisji Medycznej i Marzanną Bieńkowską, Zastępcą Dyrektora Departamentu Współpracy z Biura Rzecznika Praw Pacjenta, dyskutowaliśmy o tym, co zmieniło się w krajobrazie leczenia osób z SM w Polsce i co jeszcze powinno się zmienić. Relację z konferencji przeczytacie tutaj: https://pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/chorzy-na-sm-powinni-zyskac-wiekszy-dostep-do-psychologa-i-rehabilitacji

- zorganizowaliśmy Galę "SyMfonia serc", która była okazją, by w uroczysty sposób podziękować osobom prywatnym i publicznym oraz instytucjom za działania na rzecz osób ze stwardnieniem rozsianym. Wręczyliśmy 10 Odznaczeń "Ambasador SM", 10 Podziękowań "Serca serc" oraz Tytuł "Człowiek Wielkiego Serca". Relację z uroczystości znajdziecie w najbliższym SM Expressie.

- Multiple Sclerosis International Federation zorganizowało m.in. konkurs artystyczny dla osób z SM, o którym przeczytacie tutaj: https://worldmsday.org/art-competition-winners/ a także - jak co roku - zaśpiewał MS Global Choir, wykonując piękny utwór “Stand by me”: https://worldmsday.org/global-ms-choir/

- przeprowadziliśmy kolejny webinar z cyklu „Zapytaj o SM” z udziałem prof. Selmaja, który możecie znaleźć tutaj: https://fb.watch/kSJzr5gGbx/ a kilku członków Doradczej Komisji Medycznej PTSR zapraszało na bezpłatne konsultacje.

- Prof. Krzysztof Selmaj- Przewodniczący Doradczej Komisji Medycznej i Dominika Czarnota-Szałkowska, Sekretarz Generalna PTSR odwiedzili studio Dzień dobry TVN, by mówić o SM, a w materiale do programu wzięła udział ambasadorka naszej kampanii "Zapytaj o SM" - Joanna Dronka-Skrzypczak: https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/stwardnienie-rozsiane-jak-wyglada-zycie-z-choroba-7151878

- Przewodniczący PTSR nagrał dla Was krótkie życzenia: https://ptsr.org.pl/wpis/1688,swiatowy-dzien-sm-laczymy-sie

- oświetliliśmy Warszawę, aby wszyscy mogli zobaczyć, że 30 maja to nasz dzień! Na pomarańczowo zabłysły: Pałac Kultury i Nauki Warszawa oraz Most Śląsko-Dąbrowski. Dziękujemy naszemu wolontariuszowi Grześkowi Grzesiek który zrobił piękne zdjęcia iluminacji.

       
all right reserved: PTSR.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies