KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Oddział Kaszubski z siedzibą w Luzinie

17 Czerwiec , 2021
Podsumowanie IX Abilimpiady SM 2021

Podsumowanie IX Abilimpiady SM 2021

Podsumowanie IX Abilimpiady SM 2021

W dniach 11-13 czerwca odbyły się 3 dniowe zawody dla osób z SM – IX Abilimpiada SM organizowane przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. A to wszystko w pięknym otoczeniu Kompleksu Świętokrzyska Polana koło Kielc.

 Ponad 75 gości przywitał Tomasz Połeć, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Kilka zdań do uczestników skierowała również Roma Dobra – Dyrektorka Abilimpiady z ramienia Rady Głównej PTSR. Następnie Grażyna Sikora - Sekretarz Rady Głównej PTSR przedstawiła pracę jaką organizacja prowadzi w terenie, a więc przez Oddziały w całej Polsce, a pani  Bogna Kantor-Glapińska – Przewodnicząca Jury i Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PTSR opowiedziała o tegorocznej pracy Komisji i jej wnioskach. Na koniec Anna Gryżewska – Dyrektorka Biura PTSR przedstawiła informacje o działaniach i projektach PTSR.

 Przyjazd uczestników i rozpoczęcie IX Abilimpiady SM uświetnił recital Agnieszki Babicz-Stasierowskiej, który dał wszystkim uczestnikom chwilę zapomnienia i doskonałej zabawy w takt utworów Anny German.

 W kolejnych dniach 50 uczestniczek i uczestników rywalizowało ze sobą w kilku ciekawych i kreatywnych konkurencjach: decoupage, robótki na drutach/szydełkowanie, sudoku, warcaby, fotografia, konkurencja „Open”. W trakcie konkurencji podziwiać mogliśmy ich prawdziwy kunszt, kreatywność, a także ogromna determinację. Każdy z uczestników wykazał się niezwykłym talentem oraz umiejętnościami, za co jury nagrodziło ich medalami i nagrodami rzeczowymi. Miłym zaskoczeniem dla osób biorących udział w Abilimpiadzie były 3 puchary/nagrody ufundowane przez Panią dr Ewę Gruszkę - neurolog działającą na rzecz chorych na SM z Wrocławia, które przekazała organizatorom do dyspozycji jury.

 Abilimpiada SM to jednak nie tylko zawody. To również okazja do integracji i wymiany doświadczeń w miłej atmosferze.

Oczywiście, tak duże przedsięwzięcie jak Abilimpiada, nie mogło odbyć się bez wsparcia pracowników PTSR oraz opiekunów osób chorych, a także wolontariuszy, za co serdecznie im dziękujemy.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

 


Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies