KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

11 Październik , 2021
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego chcemy przypomnieć Wam trochę o tym, jak istotne w utrzymaniu dobrej jakości życia są strategie radzenia sobie z chorobą: akceptacja, ciągła adaptacja do zmieniających się warunków, redefiniowanie tego, kim się jest, tworzenie nowego obrazu samego siebie i własnego ciała, strategie radzenia sobie skoncentrowane na problemie, korzystanie z dostępnych źródeł wsparcia.

 Co może wpływać pozytywnie na jakość życia i sposób funkcjonowania gdy mamy SM? Szukanie pozytywów, nauka adekwatnych strategii radzenia sobie, sięganie po wsparcie specjalistów (np. w postaci psychoterapii poznawczo-behawioralna), praktykowanie mindfulness (tzw. uważności), umiejętne radzenie sobie ze stresem, a także wypracowywanie sposób na wykonywanie codziennych zadań, mimo ograniczeń. Ponadto, warto myśleć o utrzymywaniu i budowaniu relacji z innymi.

 Pamiętajcie też, że depresja może być jedną z głównych przyczyn negatywnie wpływającą na jakość życia. Dlatego ważne jest szukanie pomocy u specjalistów, zwłaszcza gdy mamy obniżony nastrój i czujemy się podle – to mogą być pierwsze objawy depresji.

 Niektórzy z Was mają z pewnością doświadczenia i wiedzą, co Wam pomaga, a inni są może dopiero na początku drogi w poszukiwaniu sposobów na utrzymanie dobrostanu psychicznego. Ważne, by pamiętać o tym, by być otwartym w swoich poszukiwaniach na różne możliwości.

 Zobaczcie nasze Infografiki.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies