KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

26 Kwiecień , 2013
10 lat istnienia Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie.

To zdjęcie zrobione zostało 10 lat temu w Pałacu Prezydenckim podczas przyjęcia przez Pana Prezydenta twórców Ustawy. Pan Prezydent uznał wtedy, że Ustawa powstająca przez 7 lat, jest jednym z najważniejszych aktów dotyczących regulacji życia społecznego w Polsce. Dzisiaj, z perspektywy lat jej funkcjonowania wiemy, że praca zespołu, w tym 15 osób z organizacji pozarządowych /wśród których miałam zaszczyt pracować/ nie poszła na marne. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jednak funkcjonują zasady: pomocniczości, partnerstwa, efektywności, suwerenności, jawności i uczciwej konkurencji. Dla dobra ogółu, regulacje zawarte w Ustawie, pozwalają na uczciwą i klarowną współpracę organizacji pozarządowych z administracja publiczną.
Wszystkim, którzy pracują /zawodowo lub woluntarystycznie/ na styku sektorów: publicznego, prywatnego i obywatelskiego, życzę wytrwałości i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Czytaj więcej
23 Kwiecień , 2013
MOTOSERCE 2013 w Radomiu

20 kwietnia odbył się w Radomiu, już po raz piaty wiosenny piknik motocyklistów. Pomysłodawcą i organizatorem V Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa "Motoserce” są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż, oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Intencją tej imprezy jest pozyskanie krwi oraz zachęcanie wszystkich do jej oddawania. W tegorocznej imprezie w Radomiu zebrano blisko 50 litrów krwi.

Czytaj więcej
22 Kwiecień , 2013
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom akcji „Motoserce”!

W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi udało się zebrać 1774.4 litrów krwi.
Finał V edycji wielkiej zbiórki krwi „Motoserce” organizowanej przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych odbył się 20 kwietnia. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego było jednym z partnerów generalnych akcji.

Czytaj więcej