KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

27 Czerwiec , 2013
Wojtek Ziemnicki, 32 lata

Urodziłem się w Tomaszowie Mazowieckim. Jestem absolwentem prawa, który to kierunek ukończyłem na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów przez pół roku mieszkałem w Stanach Zjednoczonych, zaś po ich zakończeniu półroczny okres spędziłem w Wielkiej Brytanii. Wcześniej przez niemal 10 lat mieszkałem w Łodzi, jednak od półtora roku mieszkam w Warszawie. Na co dzień zajmuję się prawem podatkowym, jednak moją największą życiową pasją są podróże, wśród których szczególnie upodobałem sobie mniej przyjazne człowiekowi północne rejony świata. Swego czasu podróżowałem autostopem po położonych daleko za kręgiem polarnym terenach Laponii, a w 2010 roku odbyłem samotnie wyprawę rowerową dookoła Islandii. W wolnych chwilach żegluję na położonym blisko rodzinnego Tomaszowa Zalewie Sulejowskim, choć jak sam twierdzę moja rola sprowadza się raczej do funkcji balastu... :)

Czytaj więcej
25 Czerwiec , 2013
Dnia 24.05.2013r Sanocki Oddział PTSR gościł dr Joannę Woyciechowską.

Dnia 24.05.2013r Sanocki Oddział PTSR gościł dr Joannę Woyciechowską.
Kolejne spotkanie ponownie okazało się bardzo ciekawym.
Witaliśmy dr Joannę już jako naszą dobrą znajomą :-) i pierwsze chwile upłynęły na wspomnieniach z poprzedniego pobytu w naszym Oddziale.
Dr Joanna pytała też o stan naszego zdrowia, jakie zaszły zmiany... co działo się od czasu Jej pobytu w Polsce... i tak powoli przeszliśmy do tematu "SM".
Oczywiście interesowały nas najnowsze doniesienia, badania i ogłoszone wyniki.

Czytaj więcej
24 Czerwiec , 2013
Spotkanie z Wojtkiem Ziemnickim.

W dniu 18 czerwca 2013 r. kolejne z cyklu spotkań odbył wolontariusz PTSR-u, prywatnie pasjonat Północy oraz chory na SM– Wojtek Ziemnicki. Spotkanie odbyło się w Piaseczyńskim Domu Kultury, a poświęcone było podróży, jaką odbył na rowerze objeżdżając naokoło cały obszar surowej Islandii. Podczas spotkania prezentowane były zdjęcia ukazujące widoki, jakie towarzyszyły Wojtkowi oraz trudy, z którymi musiał sobie radzić. Na końcu zgromadzona publiczność zadawała ciekawe pytania dotyczące m.in. przygotowania oraz logistycznych aspektów wyprawy.

Czytaj więcej
19 Czerwiec , 2013
Kongers Kobiet - relacja.

W dniach 14-15 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki odbył się Kongres Kobiet. Panie przyjechały z całej Polski, by wziąć udział w prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego miało swoje stoisko w strefie Konkordii – przestrzeni dla organizacji pozarządowych. Dwie trzecie osób chorych na stwardnienie rozsiane to kobiety. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – nie tylko wśród osób, które zetknęły się z chorobą w rodzinie czy wśród znajomych. To pozytywny sygnał, że świadomość społeczna rośnie.

Czytaj więcej
18 Czerwiec , 2013
Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy" zagra dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddziału w Tarnowie

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy" zagra dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddziału w Tarnowie - już 24 czerwca 2013 r. o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.<Br/><br/>
Zespół zaprasza na wakacyjną podróż, ilustrowaną muzyką i tańcem z różnorodnych regionów Polski. Będą to: zielona puszcza kurpiowska, krakowski rynek, góry Beskidu Śląskiego i Sądecczyzny, zabawy na śląskim podwórku, Lublin i Rzeszów. Na scenie wystąpi ponad 100 tancerzy, z wszystkich grup wiekowych z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Czytaj więcej