KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt
Specjalistyczna poradnia
Cykliczne

Specjalistyczna poradnia

Diagnoza stwardnienia rozsianego to dla wielu osób oznacza przystosowanie się do wyzwań, jakie niesie ze sobą choroba oraz wypracowanie sobie sposobów radzenia sobie w życiu osobistym czy zawodowym.
Ponieważ SM dotyka wszystkich obszarów życia, przydatne okazać się może wsparcie specjalistów, którzy pomogą zrozumieć emocje, które pojawiają się w raz z diagnozą lub na różnych etapach chorowania, wesprą wiedzą w zakresie spraw socjalnych czy prawnych, np. ubiega się o orzeczenie o niepełnosprawności, czy też porozmawiają o sprawach medycznych i zdrowotnych.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego od wielu lat prowadzi projekt Specjalistycznej poradni, w ramach której osoby z SM i ich bliscy skorzystać mogą z bezpłatnych konsultacji: psychologów, neurologa, pielęgniarki, prawnika, pracownika socjalnego oraz dietetyka i fizjoterapeutki.
Aby uzyskać pomoc specjalistów wystarczy zadzwonić pod numer (22) 127 48 50 albo wejść na stronę https://ptsr.org.pl/specjalisci i wypełnić formularz.

Wsparcie psychologiczne, neurologiczne, pielęgniarskie, dietetyczne, prawne, socjalne i fizjoterapeutyczne od 01.04 2024 do 30.03.2025 współfinansowane jest przez:

 


Informacje o projekcie: Projekt pn. "Razem łatwiej - Infolinia SM i Specjalistyczna ogólnopolska poradnia dla osób ze stwardnieniem rozsianym". Cel zadania: Kształtowanie zaradności osobistej i rehabilitacja społeczna osób z niepełnosprawnościami - chorych na SM oraz poprawa jakości ich życia poprzez dostarczenie informacji oraz specjalistycznego wsparcia psychologicznego, socjalno-prawnego, neurologicznego, dietetycznego oraz pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego i wiedzy ułatwiającej codzienne życie i zwiększającej aktywność.

Wsparcie fizjoterapeutyczne ogólnopolskie oraz dietetyczne w Oddziałach PTSR w Radomiu, Wrocławiu i Poznaniu, a także w Sławkowie, Zawierciu i Ciechanowie, Białej Podlasce w 2024 r. i 2025 r. wspófinansowane jest przez:

Informacje o projekcie: Projekt pn. "By działać skuteczniej - rozwój oferty pomocowej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego"
Cel zadania: W okresie 01.01.24-30.06.25 przeprowadzenie działań skierowanych do osób ze stwardnieniem rozsianym (SM) i z niepełnosprawnościami i ich bliskich: - rozszerzenie oferty poradnianej w ramach Specjalistycznej poradni o nowych specjalistów: fizjoterapeutę i dietetyka. Ten pierwszy w ramach projektu dostępny ogólnopolsko, a dietetyk - lokalnie, - utrzymanie ciągłości ogólnopolskiego poradnictwa informacyjnego, udzielanego w ramach Infolinii SM. - zdywersyfikowanie oferty poradnianej o stacjonarne spotkania grupowe z dietetykiem. - zakup i wdrożenie systemu informatycznego poprawiającego przepływ informacji między specjalistami (poprzez stworzenie scentralizowanego systemu przepływu informacji), polepszającego jakoś usług i ułatwiającego koordynację poradnictwa.

Powrót